Nagrody i wyróżnienia

Wpływ pandemii COVID-19 na działalność Grupy TAURON w 2020 r. Zasady zarządzania

W 2020 r. TAURON oraz spółki Grupy Kapitałowej TAURON otrzymały następujące nagrody i wyróżnienia:

1. Przyznanie TAURON, po raz czwarty, nagrody specjalnej The Best of the Best oraz wyróżnienia za stały, wysoki poziom raportu zintegrowanego w Konkursie The Best Annual Report 2019 organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. TAURON jest jedynym przedstawicielem branży energetycznej z tytułem The Best of the Best.

2. Przyznanie TAURON 11. miejsca na Liście 500 największych firm w Polsce opublikowanej przez dziennik Rzeczpospolita.

3. Przyznanie TAURON, po raz czwarty, 1. miejsca w Konkursie Najlepsze relacje inwestorskie według inwestorów indywidualnych, organizowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów Parkiet oraz Izbę Domów Maklerskich.

4. Przyznanie TAURON tytułu Marka Godna Zaufania 2020 w kategorii Dostawca Energii dla Firm w badaniu przeprowadzanym wśród polskich przedsiębiorców przez Instytut Badawczy Kantar Polska na zlecenie magazynu MyCompany Polska.

5. Przyznanie TAURON miejsca w pierwszej 50-tce najlepszych pracodawców w dobie COVID-19 w rankingu opublikowanym przez tygodnik Wprost.

6. Wyróżnienie 25 dobrych praktyk realizowanych przez TAURON w 2019 r. w raporcie Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki, wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

7. Przyznanie TAURON Certyfikatu HR Najwyższej Jakości potwierdzającego najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi, wręczanego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

8. Przyznanie TAURON 14. miejsca spośród 150 przebadanych firm w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce, przeprowadzonym przez Randstad Employer Brand.

9. Przyznanie Grupie TAURON 1. nagrody w Konkursie Dwie Godziny dla Rodziny za działania prowadzone w ramach projektu Rodzinna MegaMoc, wręczanej przez Instytut Humanitas.

10. Ujęcie Grupy TAURON na liście TOP 100 marek w Polsce, które dostarczają klientom najlepszych doświadczeń, publikowanej w Raporcie: CX głównym celem transformacji biznesowej, wydawanym przez KPMG Advisory.

11. Wyróżnienie TAURON Obsługa Klienta za najbardziej innowacyjne wdrożenie Infoblox w branży energetycznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przyznane w ramach Konferencji Infoblox Exchange 2020.

12. Wyróżnienie Grupy TAURON w organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Konkursie Raporty Społeczne w kategorii Raporty zintegrowane za raport przedstawiający analizy scenariuszowe, w szczególności za uwzględnienie tematów klimatycznych, w tym wytycznych TCFD.

13. Przyznanie TAURON Sprzedaż statuetki Platynowe Megawaty za największy wkład w rozwój systemu gwarancji pochodzenia w Polsce w 2019 r., wręczanej przez Towarową Giełdę Energii.

14. Wyróżnienie ZG Brzeszcze w Konkursie Bezpieczna Kopalnia za dbałość w przestrzeganiu przepisów i zasad BHP, organizowanym w ramach Szkoły Eksploatacji Podziemnej.

15. Przyznanie TAURON Sprzedaż 1. miejsca w Programie Konsumencki Lider Jakości 2020 w kategorii Dostawcy energii elektrycznej, organizowanym przez Strefę Gospodarki.

16. Wyróżnienie KW „Czatkowice” w Konkursie EKOkopalnia organizowanym przez BMP, wydawcę magazynu Surowce i Maszyny Budowlane pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

ZOBACZ TAKŻE:

Zmiany w zasadach zarządzania TAURON Polska Energia oraz Grupą TAURON

Kalendarium